Pożyczka prywatna

Pożyczka prywatnaW trudnych czasach, w jakich przyszło nam żyć częstokroć pożyczka prywatna jest naszą ostatnią deską ratunku. Chcielibyśmy nie musieć z niej korzystać, ale kiedy tracimy pracę lub przed nami pojawiają się nieprzewidziane wydatki, często nasza zdolność kredytowa jest zdecydowanie zbyt mała by udać się po kredyt do banku. Jak jednak wygląda zaciągnięcie prywatnej pożyczki?

Przede wszystkim nie otrzymujesz jej od konkretnej instytucji tylko od prywatnej osoby, zajmującej się pożyczkami i zarabiającej na nich. Przez ten fakt prywatne pożyczki gotówkowe zwykle są droższe niż w przypadku instytucji ? ryzyko jest przecież dużo większe, a także zasady udzielenia wyglądają różnie. Warto przeczytać dokładnie umowę, którą podpisujemy z pożyczkodawcą, a najlepiej, uprzednio skontaktować się z prawnikiem lub chociaż poczytać na forach internetowych opinii o danym pożyczkodawcy i w ogóle o samym zaciąganiu pożyczek w taki sposób. Jeśli dana osoba nie posiada nawet biura czy działalności gospodarczej, masz powody do obaw.

Na co zwrócić uwagę jeśli w grę wchodzi pożyczka prywatna

Dodatkowo zastanów się czy będziesz w stanie oddać pożyczkę, nie wiesz przecież z kim masz do czynienia i do czego jest zdolny by odzyskać swoje środki. Plusem jest zdecydowanie szybkość działania oraz brak wszelkich formalności. Prywatni pożyczkodawcy nie mają bowiem możliwości sprawdzenia Twojego nazwiska w bazie BIK, a również nie będą prawdopodobnie prosić Cię o zaświadczenie o zarobkach. W zakresie takich kredytów, udzielanych od osób prywatnych raczej nie możesz liczyć na ogromne kwoty. Pożyczka prywatna to zwykle chwilówka, mniejsza lub większa, nikt w ciemno nie zainwestuje przecież kilku tysięcy złotych. A teraz najważniejsze, czyli jak znaleźć prywatnego pożyczkodawcę. Gdzie w ogóle szukać? Często poszukiwać wcale nie musimy. Gdy tylko rozejrzymy się na ulicach, na słupach znajdziemy całe mnóstwo różnorodnych ofert z numerem telefonu, związanych właśnie z prywatnym pożyczaniem. Oprócz tego świetnym narzędziem stał się oczywiście Internet.

Wszelkiego rodzaju serwisy ogłoszeniowe czy fora internetowe umożliwiają ogłaszanie się osób, które chcą zarobić oferując pożyczki. Bądź jednak ostrożny i zrób wszystko, by prywatne pożyczki gotówkowe nie okazały się początkiem Twych problemów.

Zainteresował Cię ten temat? Sprawdź także szybkie pożyczki pozabankowe.

Zobacz co zrobić, aby nie wpaść w pułapkę kredytów

Jeśli nie interesują Cię pożyczki prywatne, a kredyty bankowe to zapraszam po więcej informacji na tę stronę.

 

.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *