Pożyczka pozabankowa pod weksel

pożyczka pozabankowa pod wekselPożyczamy coraz częściej, jednak kredyty pozabankowe pod weksel nie są nadal zbyt popularne. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na fakt, iż cała procedura wypełniania weksla nie jest zbyt łatwa, dlatego mało kto czuje się kompetentny, by korzystać z tego właśnie zabezpieczenia.

Ale od początku ? czym jest i co daje nam weksel. Jest to papier wartościowy, dzięki czemu może być swego rodzaju zabezpieczeniem różnego rodzaju transakcji, w tym właśnie takich produktów jak pożyczka pozabankowa pod weksel. Dzięki niemu pożyczkodawca posiada silne narzędzie w ręku, które znacząco ułatwi mu odzyskanie sądownie należności, w przypadku, gdyby pożyczkobiorca nie oddawał długu. Weksel pozwala więc pożyczać pieniądze prywatnym osobom, które nie mają atrakcyjnej historii kredytowej, nadal posiadając wysokie prawdopodobieństwo odzyskania pożyczonej kwoty. Przed sądem dokument ten jest bowiem podstawą do wydania nakazu zapłaty właściwie od ręki. Sam weksel jednak niczego nie zmieni jeśli dłużnik okaże się być całkowicie niewypłacalny. W większości przypadków jednak posiadanie weksla pozwala odzyskać należne pieniądze. Z drugiej znów strony, dla pożyczkobiorcy bardzo istotne jest, by weksel został odpowiednio sporządzony. Nie może potem okazać się, że musimy jednak zapłacić znacznie więcej niż umawialiśmy się na początku. Aby takich sytuacji nie było, zwłaszcza w przypadku weksli in blanco, dodatkowo podpisuje się deklarację wekslową, a tę zabezpiecza niejednokrotnie jeszcze umowa wekslowa. Taka ilość dokumentów już całkowicie daje nam pewność, że nie zostaniemy oszukani, a jednocześnie zobowiązuje nas do uiszczenia należności w wyznaczonym terminie.

Korzyści dla pożyczkobiorcy jakie daje pożyczka pozabankowa pod weksel

Dla pożyczkobiorcy weksel daje szansę na tańsze kredyty pozabankowe pod weksel. Są one przecież tym droższe im większe ryzyko musi ponieść dana osoba czy firma, posiadając jakiekolwiek zabezpieczenie, choćby w postaci weksla ryzyko się zmniejsza, a kredyt tanieje. W wielu przypadkach dokument ten w ogóle umożliwia zaciągnięcie pożyczki, na przykład w sytuacji kiedy nasza zdolność kredytowa nie pozwala na pożyczenie jakiejkolwiek kwoty, posiadając weksel dajemy jakoby gwarancję spłaty zadłużenia.

Pożyczka pozabankowa pod weksel jest zatem rozwiązaniem dla każdego kto nie może znaleźć pożyczki dla siebie.

Zainteresował Cię ten temat? Sprawdź także pożyczki pozabankowe bez zaświadczeń

Jeśli nie wiesz czym jest weksel to zapraszam Cię na tę stronę, lub do obejrzenia poniższego filmu.

 

 

.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *